OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Produkty ostropestřec mariánský, velký výběr, čaj jako tradiční prevence onemocnění jater, žlučníku a deprese,

silymarin extrakt, kvalitní kapsle, olej, tekutý extrakt, tinktura, silymarin fosfatidylcholin  - komplex.

Nejvýhodnější cena na trhu. Extra kvalita.

Ostropestřec mariánský účinky a popis

Ostropestřec mariánský - účinky a jeho popis

Ostropestřec mariánský, rostlina patřící do stejné rodiny jako sedmikrásky, je původem z oblasti Středomoří a roste v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe a Austrálii. Zralých semen se používají k výrobě bylinných výrobků. Obsahují antioxidant silymarinu, který je zodpovědný za užitečné účinky ostropestřec emariánského.

Silymarin je kombinací 3 různých látek:

silybinin (také Silybin nebo silibinin), silidyanin (také silidianin), a silychristin (také silichristin).

Ostropestřec mariánský - přehled

Několik studií ukázalo, že silymarin, antioxidant, může být užitečné při léčbě určitých typů onemocnění jater u člověka, jako je cirhóza nebo chronické hepatitidy. Většina studií neprokázaly lepší přežití, ačkoli laboratorní testy prokázaly zlepšení funkce jater. Dřívější studie ve výzkumu a na laboratorních zvířatech ukázaly, že silymarin může pomoci při prevenci a léčbě rakoviny.

Silymarin – co podporuje

Zastánci tvrdí, že ostropestřec mariánský detoxikuje a chrání játra a je účinný při léčba hepatitidy C, žloutenky a cirhózy. Také tvrdí, že posiluje slezinu, žlučník, pomáhá při cukrovce, a zpomaluje růst některých typů rakoviny, včetně rakoviny kůže, rakoviny prsu a rakoviny prostaty. Někteří věří, že ostropestřec mariánský je lék při otravě z některých druhů jedovatých hub.

Zastánci také uvádějí, že silymarin je silný antioxidant. Antioxidanty jsou látky, které blokují působení aktivovaných molekul kyslíku tzv. volných radikálů, které mohou poškozovat buňky.

Ostropestřec – silymarin jako doplněk

Doplňky stravy Ostropestřec mariánský jsou vyrobeny ze zralých semen, což je vlastně plodem rostliny. Doplněk je k dispozici jako kapsle, tablety, prášek, a tekutý extrakt. Sušené mléko z bodláku lze užívat také do čaje.

Optimální denní dávka silymarinu

Typická denní dávka se pohybuje v rozmezí 140 až 400 mg silymarinu, obvykle rozdělených do 2 nebo 3 dávek. Listy, květy, kořeny a stonek z ostropestřce mariánského rostliny obsahují jen velmi málo silymarinu a jsou obvykle používány v doplňcích. Hlavní účinnou částí jsou zralé semena.

Historie ostropestřce mariánského

Ostropestřec mariánský se používá už po tisíce let (především v Evropě). Historicky se používal k léčbě malárie, melancholii, moru, a mnoho dalším nemocem. V historii se semena používali k pití podobně jako dnes káva. Teprve nedávno vědci začali testovat svou účinnost při léčbě nemocí.

Ostropestřec mariánský nejvyšší kvality

  • Dopřejte si opravdu kvalitní silymarin
  • Silymarin čistě přírodní forma
  • Nejlepší cena na trhu
  • Bez chemických látek

Kontakt

Ostropestřec mariánský
silymarin

119/244
Ostrava-Třebovice

+420 777 777 777
info@orby.cz

Otevírací doba se přizpůsobuje objednávkám.

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostropestřec mariánský se mimojiné využívá k podpoře správné činnosti jater. Špatně fungující játra mohou mít vliv na kvalitu zraku a mohou způsobit oslabení imunity. Čaj z ostropestře mariánského významně pomáhá při cirhóze neboli tvrdnutí jater. Příprava čaje z ostropestře mariánského je možná několika způsoby.

 

Kde se dá ostropestřec mariánský koupit?

Na internetu se dají objednat tyto přípravky z ostropestřce mariánského:

cardumis ostropestřec – trvanlivý výtažek z ostropestřce mariásnkého
čajová směs – rozmíchává se v čaji, zhruba 1 lžička a podává se dvakrát denně
ostropestřcový olej – podává se po lžičkách, 1x – 3x denně při jídle
detoxin – přípravek z bylin určený k detoxikaci celého organismu; kromě výtažků z ostropestřce mariánského obsahuje extrakt z mochny nátržníku, prorostlíku čínského, šišáku bajkalského, gardenie jasmínové, ptačího zobu lesklého, smilu písečného, rdesny mnohokvěté, smetanky lékařské, řepíku lékařského, pelyňku, jablečníku obecného, rozrazilu lékařského a jitrocele kopinatého
hepar – lihová tinktura obsahující extrakt z ostropestřce mariánského, mrkve a okurky