OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Produkty ostropestřec mariánský, velký výběr, čaj jako tradiční prevence onemocnění jater, žlučníku a deprese,

silymarin extrakt, kvalitní kapsle, olej, tekutý extrakt, tinktura, silymarin fosfatidylcholin  - komplex.

Nejvýhodnější cena na trhu. Extra kvalita.

Jaké jsou důkazy Silymarinu?

Jaké jsou důkazy Silymarinu?

Silymarin byl studován v laboratoři pro léčbu krátkodobých i chronických jaterních onemocnění, a v menší míře u některých typů rakoviny. Některé výzkumy naznačují, že silymarin může být užitečný při léčbě některých onemocnění jater, zejména těch, způsobených expozicí toxiny.

V Německu ostropestřec mariánský schválen k léčbě cirhózy

Komise (regulační agentura v Německu) schválila použití ostropestřce mariánského semena (část rostliny, která obsahuje silymarin) pro léčbu toxického onemocnění jater a jako podpůrná léčbu pro chronické zánětlivé onemocnění jater a jaterní cirhózou.

Léčba hepatitidy silymarinem

Hodnocení jak klinické a laboratorní výzkum zjistil, že silymarin může být účinný u pacientů s hepatitidou, alkoholickým onemocnění jater a cirhózou.

Léčba dětí při chemoterapii a leukémii

Malá pilotní studie publikovaná v roce 2009, studovala účinky ostropestřce u dětí, aby zjistili, jestli by pomohl chránit játra před chemoterapeutickým účinkem léků, které dostávali při leukémii. Děti, které dostaly Ostropestřec měli lepší funkci jater (měřeno dle laboratorních testů).

Další výzkumy jsou směřovány jestli tento účinek platí i v dalších studiích a pro jiné druhy chemoterapie.

Silymarin – ostropestřec mariánský a testy na laboratorních myších

Studie na laboratorních myších došla k závěru, že silymarin poskytuje určitou ochranu proti rakovině kůže způsobené chemickými karcinogeny nebo ultrafialovým zářením (pravděpodobně také díky antioxidačním vlastnostem ostropestřce).

Studie rakovinných buněk (u laboratorních myší) zjistila, že silymarin

  • snižuje růst rakovinných buněk prsu,
  • prostaty
  • a děložního čípku.

Tyto studie také podporuje návrh, aby silymarin byl zařazen jako podpora schopná zvýšit účinnost některých chemoterapeutických léků.

Při dalších studiích se nyní zjišťuje, zda se výsledky vztahují také na člověka.

  • Předběžné klinické studie u pacientů s nádorovým onemocněním ukazují, že silymarin nezpůsobuje závažné nežádoucí účinky.

Silymarin chrání ledviny u potkanů

Studie u potkanů při chemoterapii, která často poškozuje ledviny zjistila menší poškození ledvin (při použití silymarinu).

Opět platí, že je třeba provést studie u lidí, zda tento efekt platí také u lidí.

Existují nějaké případné problémy nebo komplikace se silymarinem?

Silymarin je obecně považován za bezpečný. Část lidí hlásilo žaludeční problémy - jako nevolnost, bolesti břicha, průjem (může být způsobeno vnějšími látkami – nekvalitním výrobkem, nikoli samotným silymarinem).
Velké dávky silymarinu může mít projímavé účinky.

Alergické reakce jsou vzácné, ale mohou být častější u lidí, kteří jsou alergičtí na rostliny ve stejné rodiny, jako ambrózie, chryzantémy, měsíček, a sedmikrásky. Každý, kdo má kopřivku, dušnost, závratě, nebo otoky v ústech nebo v krku po požití silymarinu by měl okamžitě volat lékaře.

Obecně platí, že antioxidační doplňky se nedoporučuje užívat v průběhu chemoterapie nebo radiační terapie při rakovině, protože mohou zablokovat některé z účinků chemoterapie.

Kromě toho je třeba zvážit potenciální interakce mezi silymarinem a účinky jiných látek a bylin. Některé z těchto kombinací mohou být nebezpečné. Vždy informujte svého lékaře a lékárníka o všech bylinách, které užíváte.
Spoléhat se na tento typ léčby a vyhýbání se nebo odkládat konvenční lékařskou péči při rakovině, může mít vážné zdravotní následky.

Ostropestřec mariánský nejvyšší kvality

  • Dopřejte si opravdu kvalitní silymarin
  • Silymarin čistě přírodní forma
  • Nejlepší cena na trhu
  • Bez chemických látek

Kontakt

Ostropestřec mariánský
silymarin

119/244
Ostrava-Třebovice

+420 777 777 777
info@orby.cz

Otevírací doba se přizpůsobuje objednávkám.

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostropestřec mariánský se mimojiné využívá k podpoře správné činnosti jater. Špatně fungující játra mohou mít vliv na kvalitu zraku a mohou způsobit oslabení imunity. Čaj z ostropestře mariánského významně pomáhá při cirhóze neboli tvrdnutí jater. Příprava čaje z ostropestře mariánského je možná několika způsoby.

 

Kde se dá ostropestřec mariánský koupit?

Na internetu se dají objednat tyto přípravky z ostropestřce mariánského:

cardumis ostropestřec – trvanlivý výtažek z ostropestřce mariásnkého
čajová směs – rozmíchává se v čaji, zhruba 1 lžička a podává se dvakrát denně
ostropestřcový olej – podává se po lžičkách, 1x – 3x denně při jídle
detoxin – přípravek z bylin určený k detoxikaci celého organismu; kromě výtažků z ostropestřce mariánského obsahuje extrakt z mochny nátržníku, prorostlíku čínského, šišáku bajkalského, gardenie jasmínové, ptačího zobu lesklého, smilu písečného, rdesny mnohokvěté, smetanky lékařské, řepíku lékařského, pelyňku, jablečníku obecného, rozrazilu lékařského a jitrocele kopinatého
hepar – lihová tinktura obsahující extrakt z ostropestřce mariánského, mrkve a okurky